Büyük Karavanların Yerine Küçüklerin Tercih Edilmesinin Nedenleri ?


Klasik büyük karavanları bilirsiniz, insanın hayallerini süsler. İnsana kendini evini sırtında taşıyan bir kaplumbağa gibi hissettirir. Ancak gerçekten evinizi sırtınızda taşıyormuşçasına size yük olabilir bu araçlar. Pek çok sebeple artık büyük karavanlar yerine küçükleri tercih ediliyor. Şimdi ise büyük karavanların yerine küçüklerin tercih edilmesinin nedenlerine bakalım hep birlikte…

1 – Büyük karavanların pek çok ülkede şehir içi trafiğine çıkması yasaklandı. Ayrıca bu ülkelerin sayısı da gittikçe artıyor. Yani gezeceğimiz yerleri planlarken şehir içi trafiğinden uzak durmaya çalışacağız. Bu durum ise bazı rotaları iptal etmemizi dahi gerektirebilir.

2 – Şehir içinde kullanımı zor olan ve strese sebep olabilecek olan araçlardır. Normal şartlarda da kullanımı, küçük kamp araçları ya da otomobile göre zor olan büyük karavanları şehir içi trafiğinde kullanmak ise sizi ciddi anlamda sıkıntıya sokabilir. Bu sebeple tatilinizin ziyan olması çok üzücü olurdu.

3 – Seyahatiniz sırasında size hareket kısıtlılığı yaratacaktır. Çünkü her yola bu büyük araçla giremezsiniz. Pek çok ormanlık arazi ya da deniz kıyısı da sizin için karavanınızı bırakıp yürüme ya da bisikletle gitme mesafesinde olacaktır. Aracınızı güvenli bir yere bırakmanız gerekeceğinden bu da sıkıntı ve endişe oluşturabilir.

4 – Pek çok bakım yükümlülüğünü de beraberinde getiren büyük karavanlar, tatilin tadını çıkarmanıza birazcık engel olabilir. Sizi daha fazla işle uğraştıracağından yine tatili eziyete dönüştürecek bir “neden” daha…

5 – Küçük karavanlar ile yükünüz daha hafif olacağından trafikte hareket kabiliyeti kazandırır ve sizi strese sokmaz. Vanlife yaşamına uygun, tasarımı hafif mobilyalar sayesinde, hem de zaten büyük karavana nazaran oldukça küçük olan panelvan ve benzerinden yapılmış küçük karavanlar olması sebebi ile hareket alanınız çok geniş olacaktır.

6 – İstediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Fonksiyonel mobilyalar yaptırabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi karavanınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bu da Vanlife ile mümkün oluyor. Son derece işlevsel mobilyalar, yatağa dönüşen koltuklar ve daha fazlası tesis edilebilir. Kullanışlı ve yer kaplamayan dolaplar ise hayat kurtarıcı olacaktır. Tamamı size özel bir şekilde yapılabileceğinden, karavanınız da size özel olacaktır.

162 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör