Arnavutluk Karavan Park ve Kamp Alanları

Adriyatik ve İyonya Denizleri arasında kalan Arnavutluk, hem bakir doğası hem de Karadağ, Kosova, Makedonya ve Yunanistan gibi ülkelere sınır özelliği ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden. El değmemiş plajları, gizli koyları ve uzun sıra dağları ile eşsiz doğa harikalarına sahip olan Arnavutluk, yılın 300 günü güneş alan iklimi nedeniyle her mevsim ziyaret için elverişli. Üstelik Balkanlar’ın en ucuz ülkeleri arasında yer alıyor ve vahşi doğa kampından gelişmiş tesislere kadar pek çok konaklama imkanı sunuyor. O halde gelin unutulmaz bir Arnavutluk gezisi için tercih edebileceğiniz en iyi kamp alanlarına yakından bakalım!

  1. Ksamil Caravan Camping

Ksamil Caravan Camping, Arnavutluk’un güneyini keşfetmek ve bu sırada tam donanımlı bir alanda mola vermek için oldukça iddialı. Sevimli tatil kasabası Ksamil’de yer alan denize sıfır konumlu bu kamp alanı, hem içindeki iyi düşünülmüş karavan park alanları hem de etrafındaki gelişmiş yeme, içme ve eğlence olanakları ile ön planda. Oldukça dinamik bir beldede yer alan Ksamil Camping, yeşil ve maviyle çevrili rahatlatıcı atmosferiyle size huzurlu ve eğlenceli bir konaklama sağlayabilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Lake Shrodka Resort

Arnavutluk’un kuzeyinde yer alan en iyi kamp alanlarından biri, 2019 yılında ödül kazanan Lake Shrodka Resort. 2.5 hektarlık dev bir araziye yayılan bu dinlendirici camping, özellikle kendi sahili ve göle erişimi olması nedeniyle ilgi çekiyor. Gözden ve kalabalık kent yaşamından uzak konumu ise ziyaretçilerin doğayla başbaşa keyifli vakit geçirmesine olanak tanıyor. Siz de göl kenarında güneşlenmek, harika yemekler yemek ve modern tesis imkanlarından faydalanmak isterseniz kuzey Arnavutluk gezinize buradan başlayabilirsiniz.

  1. Camping Tirana

Camping Tirana, Arnavutluk başkenti Tiran’a sadece 30 dakika mesafede yer alan kurtarılmış bir bölge. Bu nedenle gündüzleri çekici kent merkezini keşfetme avantajı sağlarken geceleri yemyeşil ve el değmemiş bir alanda konaklama imkanı tanıyor. Aile tarafından işletilen bu küçük ve nezih işletme, yakın çevredeki üzüm bağlarını dolaşmak veya açık hava müzesini ziyaret etmek için de oldukça elverişli.

  1. Camping Kranea

Turkuaz renkli suları ve ince kum plajı ile özellikle yaz tatilleri için ideal olan Himara beldesinde yer alan Camping Kranea, güney Arnavutluk’taki en popüler tesislerden. Akdeniz iklimini anımsatan havası ve denize sıfır konumu nedeniyle tercih edebileceğiniz bu camping, zeytin ağaçlarının altında dinlenmek ve bölgeye özgü zeytinyağlı yemekleri denemek için de oldukça elverişli. Eğer hareketli Himara bölgesini yakından tanımak ve çevredeki dağlık alanlara keşif turları düzenlemek istiyorsanız, bu camping sizin için en iyi alternatif olabilir.

  1. Camping Peshku

Camping Peshku, Doğu Arnavutluk’ta Ohri Gölü’ne kıyısı olan Pogradec şehrinde konumlanan donanımlı bir kamp alanı. 5 hektarlık geniş bir sahaya yayılan tesis boyunca klasik kamp olanaklarından yararlanırken; yüzme, dalma, kano gezisi, bisiklet ve motosiklet sürme veya hiking gibi eğlenceli etkinliklere katılma şansınız da var. Muhteşem göl ve doğa manzarasıyla sadece dinlenmek için bile yeterli olan tesis, aynı zamanda göl kenarında konumlanan oldukça popüler bir restorana da sahip. Dolayısıyla bölgeye özgü farklı tatlar denemek ve göl kenarında serinlemek istiyorsanız, mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir seçenek.

  1. Berat Caravan Camping

Berat Caravan Camping, Arnavutluk’un güneybatı kentlerinden Berat’ta yer alan, palmiye ve turunç ağaçlarıyla çevrili yemyeşil bir kamp alanı. Bölgeye özgü dinlendirici bir atmosfere sahip olan tesis, müzeleriyle ünlü kent merkezine sadece 15 dakika uzaklıkta. Bu nedenle hem Arnavutluk’un tarihini ve kültürünü keşfetmek hem de doğal güzellikleriyle huzur bulmak için gayet ideal. 

Arnavutluk ziyaretini maksimum konfor tamamlamak için tercih ettiğiniz kamp alanlarının yanı sıra; karavan çözümlerinde de kaliteye ve güvene ihtiyacınız var. Uzaktaki evinize özel karavan dönüşüm hizmetleri veren Demonte Karavan, yolda karşılaşabileceğiniz her türlü sorun ve gereksinim için yanınızda. Siz de kişisel ihtiyaçlarınız veya uzun yol bakım ipuçları hakkında bilgi almak isterseniz; buradan Demonte yetkililerine danışabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir