Havalı Süspansiyon Sistemi

Kamp araçlarınıza uluslararası standartlarda havalı süspansiyon sistemleri entegre ediyoruz. Süspansiyon sistemlerimiz ile daha fazla konfor, daha iyi sürüş özellikleri ve daha fazla güvenlik sağlıyoruz.

Tam hava süspansiyonu – VB-FullAir

VB-FullAir, süspansiyon problemleri için sunulan, otomatik ve ayarlanabilir bir çözümdür. Mevcut yaprak veya helezon yaylı süspansiyon, bir tam hava süspansiyon sistemi ile değiştirilmiştir. Bu sistem körükler, amortisörler, yükseklik sensörleri, bir kompresör ve bir de elektronik kontrol ünitesi (VB-ASCU) içermektedir. Hava süspansiyon sistemi yol yüzeyindeki dengesizliği filtreleyerek sürüş konforunu artırır.

Fiyat Teklifi Alın iletişime geçin

Yarı havalı süspansiyon – VB-SemiAir

VB-SemiAir, süspansiyonun belirli sınırlar dahilinde (manuel olarak) ayarlanmasını sağlar.


Yaprak yaylı bir araçta, şasi ile arka aks arasında bir körük takılmaktadır. Bu körük, mevcut yaprak yayını desteklemektedir.

VB-SemiAir, iki bölmeli bir sistem olarak sunulur, yani körükler birbirlerine bağlı değildir. Çift odacıklı bir sistemin kullanılması, sol ve sağı tarafın ayrı ayrı ayarlanmasına ve düzensiz bir şekilde yüklendiğinde bile aracın eşitlenmesini sağlar.

VB-CoilSpring (kuvvetlendirilmiş/yedek yay)

Halihazırda helezonik yaylı süspansiyona sahip araçlarda, yardımcı bir yay veya yedek yay olarak kullanılır. Yardımcı yaylar, yaprak süspansiyonlu araçlara monte edilir. Bu takviye edilmiş yaylar, yaylanma yolunu artıran ve böylece aracın istikrarlılığı ve bir ölçüye kadar da konfor seviyelerini artıran, aracın orijinal sürüş yüksekliğine geri dönmesini sağlayan kuvvetlendirilmiş yaylardır.

Yedek yay: Adından da anlaşılacağı gibi, orijinal helezon yay çıkarılabilir ve yedek yay ile, yani takviyeli bir yay ile değiştirilebilir.

Yardımcı yay: Bir yardımcı yayı takıldığında orijinal yaprak veya helezon yayı korunur. Yardımcı yay, orijinalin yanına yerleştirilir. Yardımcı yayı takmak, orijinal süspansiyonu güçlendirir.

VB-SpecialParts (Özel Parçalar)

Silindir stabilizatörleri: Bir silindir stabilizatörünün etkisi, bir tekerleğin dikey hareketlerinin, taşıtın diğer yanındaki aynı tekerlek tarafından (daha az bir derecede) yeniden üretilmesidir.

Bu, gövdenin virajlarda yatmasının yanı sıra yan rüzgar duyarlılığına da azaltır. Yüksek bir ağırlık merkezi olan araçlarda (takviyeli) bir stabilizatörün montajı önerilmektedir.

Amortisörler: Takviye edilmiş amortisörlerin montajı, yol yüzeyine göre araç hareketlerini daha etkili bir şekilde absorbe etmeye yardımcı olur. Araç, her hareket sonrası doğru sürüş yüksekliğine geri döner.

Daha yumuşak süspansiyonlu araçların genellikle daha rahat olduğu düşünülür, ancak bunların yol temasları çoğu zaman dengesizdir. Takviye edilmiş amortisörlerin montajı, dengeyi arttırır ve bu nedenle de araç için iyidir.

Demonte – İstanbul

Satış – Showroom – Servis

+90 212 912 55 90

Ziya Gökalp Mah. Abdullah Paşa Cd. No:41, 34306 Başakşehir / İstanbul

Çalışma Saatleri

H.İçi : 09:00 – 18:00

Cmt.  : 09:00 – 13:00

Haritada Görün