Bosna Hersek Karavan Park ve Kamp Alanları

Balkan Yarımadası’nın batısında yer alan Bosna Hersek, yüz ölçümünün yarısından fazlası ormanlarla kaplı olduğundan karavan yolculuğu için en elverişli ülkelerden. Her köşesi ayrı bir doğal güzellikle çevrili olan ülke çok sayıda şelale, göl ve dağın yanı sıra eklektik bir kültüre de sahip. Dolayısıyla ılıman iklimiyle her mevsim ziyaret için elverişli olan Bosna yolculuğunuzda, pitoresk manzaraları keşfederken lokal kültürlerle ve gastronomik lezzetlerle karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek. 

Eğer siz de insanlarının sıcaklığı ve doğal, kültürel, tarihi zenginlikleri ile sık sık öne çıkan Bosna’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, aşağıdaki birkaç kamp önerisini inceleyebilirsiniz!

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. River Camp Half Island

Mostar Bölgesi’nde, Buna Nehri’nin hemen kıyısında konumlanan bu aile işletmesi, görkemli dağ zirveleriyle çevrili çimenlik bir alana yayılmış durumda. Çadır ve karavanlara ayrılmış bölgeye ek olarak mutfak, duş, tuvalet gibi temel ihtiyaç birimlerine sahip olan alan, oldukça sade fakat yeterli olanaklara sahip. Fakat yakın çevredeki doğal güzellikler bu alanı öne çıkaran en önemli özelliklerden. Dolayısıyla doğa içinde huzurlu ve sakin vakit geçirmek istiyorsanız, küçük ama yeterli bu kamp alanını değerlendirebilirsiniz.

  1. Autocamp Blagaj

Mostar’ın 12 km güneydoğusunda yer alan Blagaj, Bosna Hersek’in eski kasabalarından. Yaklaşık 25-30 araç kapasiteli Autocamp Blagaj ise; market ve postane gibi kent olanaklarının yanı sıra eski Türk hamamı ile türbesine ev sahipliği yapan bu mini kasabaya sadece birkaç dakikalık mesafede konumlanan bir kamp alanı. Her mevsim sularının soğukluğuyla bilinen bölge, özellikle yaz aylarında serinlemek ve kültürel bir gezintiye çıkmak için oldukça ideal.

  1. Una RC Kiro Rafting

Una RC Kiro Rafting, özellikle rafting odaklı konaklama ve tur hizmeti veren bir kamp alanı. Bosna’nın Una Nehri üzerindeki kurulu Bihac bölgesinde yer alan tesis, raftingin yanı sıra kano, dalış ve safari gibi aktivitelere de sahip. Dolayısıyla su sporlarından ve maceradan hoşlanan doğaseverler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Üstelik temiz ve geniş bir alana yayıldığından karavan konaklamasında yeterli konfora da sahip. 

  1. Camping Sarajevo

Camping Sarajevo, Zujevine bölgesinde, doğanın kalbinde yer alan bir kamp alanı. Ziyaretçilerine konforlu bir konaklama sunan tesis, sabahları kuş seslerine uyanma ve bütün günü çevredeki doğal güzellikleri keşfederek geçirme imkanı tanımasıyla ünlü. Şehir gürültüsünden uzaklaşmak için tercih edebileceğiniz alanda, yerel insanlar tanışabilir ve lokal yemekler deneyebilirsiniz. Ayrıca yakın çevredeki eski kenti veya Igman ve Bjelasnica dağlarını da ziyaret edebilirsiniz.

  1. Una Kamp

Bosna Hersek’in kuzeybatısında, Bosanska Krupa kentinde yer alan Una Kamp, tamamen doğayla çevrili oldukça geniş bir kamp alanı. Yaklaşık 10.000 metrekarelik dev arazisiyle ziyaretçilerine aradıkları mahremiyeti sunan işletme, Una Nehri’nin hemen yanında yer alan yapısı sayesinde hem çeşitli nehir olanaklarına hem de harika manzaralara sahip. İçinde çocuk oyun alanlarının ve futbol, voleybol, badminton sahalarının bulunduğu işletmede aynı zamanda bisiklet, paddleboard ve rafting gibi etkinliklere katılmak da mümkün. Karavan park alanının ve klasik kulübelerin yanı sıra kapsül ve kabin tarzı özel tasarım konaklama birimleri de bölgede mevcut. Dolayısıyla doğada rahatlamak ve farklı bir deneyim elde etmek için bu tesis tercih edilebilir.

Doğayla baş başa bir yolculuk için en iyi seçeneklerden olan Bosna Hersek, neresinde kalırsanız kalın eşsiz güzellikler sunan bir ülke. Ancak genellikle dağlık tepelik arazileriyle ünlü olan ülkede, karavan yolculuklarını hem daha güvenli hem de konforlu hale getirmek için uzman dönüşüm tavsiyelerini dinlemeniz oldukça önemli. Buradan kişiye özel tasarımlarıyla karavan dönüşümünde harikalar yaratan Demonte Karavan profesyonellerine ulaşarak yolculuk öncesi yapmanız gerekenler hakkında detaylı fikir edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir