Bulgaristan Karavan Park ve Kamp Alanları

Türkiye’den birkaç saat uzaklıkta bulunan Bulgaristan, Karadeniz’e kıyısı olan Balkan ülkelerinden biri. Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Romanya, Yunanistan ve Makedonya’ya komşu olan Bulgaristan; tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri nedeniyle yaz tatillerinde sıklıkla ziyaret edilen lokasyonlar arasında. El değmemiş doğası, upuzun sahil şeridi ve ulusal parkları ile karavan tatili için epey elverişli olan Bulgaristan; bu yaz sizin de gezi rotanız üzerinde bulunuyor olabilir. Dolayısıyla seyahatinizi planlamadan önce bölge özellikleri ve kamp olanakları hakkında birkaç ipucu öğrenmenizde fayda var!

Bulgaristan’ın En İyi Kamp Alanları

Bulgaristan Karadeniz kıyısında yer aldığından, ülkedeki en güzel kamp alanlarının birçoğu sahil şeridi boyunca hizalanmış durumdadır. Ek olarak dağlık alandaki rezervuarlar da kampçılık için yaygın olarak kullanılır. Pek çok karavan park ve kamp alanının i̇nternet sitesi veya lüks olanakları bulunmadığından, bölgede belirsiz bir keşif turuna çıkmadan önce bunlardan en popüler olanlarını incelemekle işe başlayabilirsiniz:

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Veliko Tarnovo Camping

Veliko Tarnovo, Bulgar İmparatorluğu’na bir dönem başkentlik yapmış yemyeşil bir şehir. Kent merkezine yakın konumda bulunan karavan kamp alanı ise kent yaşamı içinde sessiz, sedasız konaklama avantajı sunuyor. Karavan parkın yanı sıra klimalı ünitelerde kalma imkanına sahip olan bu camping; yemek alanları, dış mekan mobilyaları ve kablosuz interneti ile bölgedeki en rahat işletmelerden biri. Ayrıca hem eski kent merkezine hem de eşsiz doğal güzelliklere son derece yakın konumda bulunuyor.

  1. Thermal Camping Velingrad

Balkanlar’ın kendi içinde termal merkez bulunduran tek kamp alanı olan Velingrad Camping, son derece gelişmiş olanaklar sunan bir kompleks. Temiz, düzenli ve lüks yapısı ile karavan tatilini başka bir boyuta çıkarıyor ve konuklarına hijyenik alanlar sunuyor. Doğal güzelliklerle çevrelenen bölge sadece durup rahatlamaktan çok daha fazlasını veriyor ve bir nevi spa merkezi gibi çalışıyor. Aynı zamanda harika gün batım manzaraları ve doğa keşif yürüyüşleri ile de konuklarından tam puan alan bu kamp alanını, seyahat rotanıza çekinmeden ekleyebilirsiniz.

  1. Cosmos Camping

Bulgaristan kıyı şeridinin kuzey kısmında yer alan Cosmos Camping, sessiz doğası ve gelişmiş olanakları ile rahatlamak için birebir. Arkeolojik kalıntılarıyla ünlü olan Durankulak Gölü’ne yakın konumda bulunan bölgede, keşfedilecek sayısız doğal güzellik ve orman mevcut. Kamp alanında ise şirin bungalovlardan futbol sahasına, gölgeli piknik alanlarından sahil bara kadar neredeyse yok yok. Karavanlı konaklamalara özel paketler sunan alanı, sırf gözden uzak konumu ve sakin atmosferi için bile ziyaret edebilirsiniz.

  1. Ecoclub Varna

Kayalık ormanların beyaz deniz kumlarıyla birleştiği bölgede yer alan Ecoclub kamp alanı, çadır ve bungalov konaklamasının yanı sıra özel parka izin veren bir işletme. Harika bir mutfak ve barbekü hizmeti ile birlikte gelen bu kamp alanında, aynı zamanda muhteşem gün batım manzarasına sahip bir teras bar ve çocuklar için tasarlanmış güvenli bir oyun alanı da mevcut. Zengin su altı dünyası ile harika dalış rotalarına da sahip olan bu kamp alanını özellikle kafa dinlemek ve doğayla bütünleşmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

  1. Atliman Camping

Karavan konaklaması denilince aklınıza gelen şey uzun ağaçlar arasında, gözden uzak bir tatil ise Atliman Camping size göre olabilir. Kiten bölgesinde kent merkezinde olmasına rağmen gizli saklı bir konumda yer alan bu kamp alanı, hem merkezi imkanlara hem de vahşi yaşam güzelliklerine aynı anda sahip. Ayrıca evcil hayvan dostu ve son derece samimi. Bu nedenle birkaç günlük bir kafa tatili için en ideal alanlar arasında.

Yolculuk planınız nereye olursa olsun, size özel karavan dönüşümleri ile alandan maksimum fayda sağlayabilir ve en zorlu rotalarda bile keyifli anılar biriktirebilirsiniz. Uzun yola çıkmadan önce alanlarınızı işlevsel hale getirmek isterseniz, buradan Demonte Karavan yetkililerine ulaşarak yeni nesil güncellemeler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir