En Kullanışlı Karavan Ekipmanları

Araç bakımları tamamlandı, yolculuk planı yapıldı ve eşyaları 4 tekerlekli evinize taşımanın zamanı geldi. Ancak yola çıktıktan sonra yemek pişirme aletlerinin lavabonun altına sığmadığını veya çok istediğiniz kahve için gerekli ekipmanların bulunmadığını öğrendiniz. Neyse ki bu gibi ufak pürüzleri, yola çıkmadan yapacağınız mini bir ekipman hazırlığı ile kolayca giderebilirsiniz. İşte keyifli karavan yolculuklarının olmazsa olmaz alet ve ekipmanları!

  1. Katlanır Saklama Kapları

Karavan yaşamında işlev ve ebat her şeydir, bu nedenle yanınıza aldığınız her bir parçanın hayatınızı kolaylaştırmasına ve yer kaplamamasına özen göstermeniz gerekir. Özellikle gün içindeki öğünlerden arta kalanları uzun süre saklamak için birbirinin içine geçebilen, çok ebatlı saklama kaplarından faydalanabilirsiniz. Böylece karavan mutfağını çok daha düzenli ve işlevsel hale getirirsiniz, ayrıca her öğün ne yiyeceğini düşünmek zorunda kalmazsınız.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Pişirme Ekipmanları

Kamp mutfağına işlev kazandırmanın bir diğer yolu da doğru pişirme gereçlerini kullanmaktır. Klasik mutfak gereçleri kamp karavanları için elverişli değildir ve size yolculukta büyük sıkıntı çıkarabilir. Özel olarak kamp için tasarlanmış mini boyutlu, hafif ve kompakt ekipmanlar ise dilediğiniz yemekleri pişirmek adına en idealidir. Bu tür gereçlerin temizlenmesi de en az kullanımı kadar kolaydır.

  1. Moka Pot

Eğer günü kahvesiz geçiremeyenlerdenseniz, bu keyfi karavan tatiline taşımak istemeniz çok normal. Ancak evde kullandığınız profesyonel kahve makinesi bu tür yolculuklar için ideal olmayabilir, hazır kahve ise size istediğiniz lezzeti sunmayabilir. Bu nedenle karavan hayatında fazla güç gerektirmeyen ve yer kaplamayan moka potlara veya french presslere yönelmeniz en doğrusu olacaktır.

  1. Tekrar Kullanılır Poşetler

Karavanda yaşamak sizi çok daha bilinçli bir birey haline getirir ve doğaya karşı sorumluluk bilinci geliştirmenizi sağlar. Bu nedenle normalde kullandığınız plastik ve tek seferlik plastik çöp poşetleri yerine, tekrar kullanılır paketlere yönelebilirsiniz. Ağzı kilitli ve farklı ebatlarda olan bu poşetleri kuru gıdalarınızı saklamak için kullanabileceğiniz gibi atık toplama merkezine götürmek üzere çöplerinizi ayırmada da kullanabilirsiniz. 

  1. Su Filtresi 

Karavanınızda yeterli bir su deponuz ve temiz suyunuz olsa da her zaman en kötü koşulları göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin; doğada uzun yürüyüşlere çıktığınız sırada, yanınızda kendi su filtrenizi bulundurmak her anlamda faydalıdır. Bu sayede deponuzdaki sudan tasarruf sağlayabilir ve her zaman temiz içme suyuna erişebilirsiniz. Böylece, güzel bir nehrin kenarında konaklarken sürekli yakındaki markete veya kasabaya gidip gelmek zorunda da kalmazsınız.

  1. El Süpürgesi

Doğadaki eviniz olan karavanlar sürekli kirlenen alanlardır. Gün içinde dışarı girip çıktığınız sırada, ne kadar dikkat ederseniz edin içeriye bir miktar toz, toprak ve kir taşırsınız. Sınırlı alana sahip karavanların iç mekanındaki bu döküntüler fazlasıyla sinir bozucu olabilir. Özellikle uzun süreli yolculuklar planlarken yanınıza mutlaka kirleri süpürebileceğiniz, minik boyutlu bir faraş veya şarjlı el süpürgesi almanız gerekir.

  1. Taşınabilir Güç İstasyonu

Doğada seyahat ederken modern imkanlardan faydalanmak için telefonunuzu, akıllı cihazlarınızı ve diğer ekipmanlarınızı şarj etmeniz fazlasıyla önemsemeniz gereken bir konudur. Kamp yaşamında ihtiyacınız olan bütün cihazları kullanmaya devam edebilmek için yanınızda taşınabilir bir güç istasyonunun bulunması zaruridir. Güneş paneline veya elektrik kaynağına bağlanarak dolan taşınabilir güç istasyonları, doğada kaldığınız her an dilediğiniz araç gereçleri kullanmanızı sağlar ve fazla yer kaplamaz.

Karavan keyfine keyif katmak için tente, sineklik, solar aydınlatma gibi çok daha fazla ekipmanı sıralamak mümkün. Bunlar arasından kendi kullanımınıza en uygun olanını tercih ederken bir yandan da sadece size özel kişiselleştirilebilir çözümler almak isterseniz, buradan Demonte Karavan yetkililerine ulaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir