Gürcistan Karavan Park ve Kamp Alanları

Gürcistan, hem vize gerektirmemesi hem de Karadeniz sınırında kolay ulaşılan bir bölgede konumlanması nedeniyle kamp ve karavan severlerin uğrak destinasyonlarından. Ülkenin küçük yüzölçümüne rağmen oldukça temiz ve el değmemiş bir coğrafyaya sahip olması, aynı zamanda deniz kenarında, dağ zirvesinde veya kent merkezinde konaklamaya imkan tanıması da tercih edilme sebepleri arasında. Hemen her mevsim ziyarete uygun olan ancak özellikle bahar ve yaz aylarında doğanın en gösterişli halini sunan, Gürcistan’daki en iyi kamp alanlarına yakından bakalım!

  1. Stepantsminda (Kazbegi)

Stepantsminda veya eski adıyla Kazbegi, Gürcistan’ın kuzeydoğu bölgesinde yer alan ufak bir kasaba. Bölgeye adını veren Kazbegi Dağı ve bu dağın eteğindeki şehir, hem Gürcistan’ın yerel kültürünü hem de dokunulmamış doğasını yakından tanımak için en uygun lokasyonlardan biri. Görkemli dağlar arasında kalan bu bölge oldukça mistik manzaralara ev sahipliği yaptığından karavan veya çadır kampına fazlasıyla müsait. İnsandan ve büyük kent yaşamından uzak olması sayesinde bölgede kafa dinleyeceğiniz sayısız alan bulunuyor. Ayrıca Zeta Camp gibi sadece organik malzemelerle hazırlanan yemekler sunan ve deniz seviyesinden 2.300 metre yükseklikte bulunan popüler kamp alanlarından biri de Kazbegi bölgesinde yer alıyor.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Paravani Gölü

Türkiye’nin hemen sınırındaki Samtshe-Cavaheti Bölgesi’nde bulunan Paravani Gölü, deniz seviyesinden 2.073 metre yükseklikte konumlanan bir volkan gölü ve aynı zamanda Gürcistan’ın en büyük göllerinden biri olma özelliğine sahip. Kışın donan, baharın gelişiyle birlikte ise yavaş yavaş eski canlılığını kazanan göl, her mevsim apayrı güzellikte doğa manzaraları sunuyor. Etrafında ufak yerleşimler ve kulübeler dışında yapılaşmanın olmaması da Paravani Gölü’nün her bir köşesini doğanın içinde muhteşem bir kamp için elverişli hale getiriyor. Ayrıca buraya kadar gelmişken daha önce görmediğiniz kuş türlerine rastlamanız ve rahatlatıcı seslere uyanmanız da mümkün.

  1. Bateti Gölü

Özerk bölge olan Shida Kartli’de yer alan Bateti Gölü de eşsiz manzaralar eşliğinde rahatlatıcı bir tatil peşindeyseniz gidebileceğiniz popüler lokasyonlardan. Tepelerin arasında kalan göl, kendine has faunası ve doğal güzelliği ile her türlü kamp planına elverişli. Genel olarak nüfusun az, yapılaşmanın ise sıfır olduğu bu özel konumda, gözlerden uzak sessiz sakin bir tatil geçirerek rahatlamanız mümkün. Ayrıca başkent Tiflis’ten sadece 3 saat uzaklıkta olması nedeniyle dilediğiniz an modern kent hayatına geri dönmeniz de oldukça kolay.

  1. Tuşeti

Tuşeti, Gürcistan’ın en güzel ve yeşil bölgelerinden biri. Rusya, Dağıstan ve Çekya ile sınır bölgesi olması nedeniyle Orta Çağ’dan kalma savunma kulelerinden en gösterişlilerine de ev sahipliği yapıyor. Kafkas Dağları’nın kuzeyinde kalan Tuşeti, yemyeşil doğası ve yüksek dağ zirveleriyle harika manzaralar arıyorsanız tam sizlik olabilir. Karmaşadan uzak, rahatlatıcı bir tatil için bölgede konaklayabileceğiniz en güzel lokasyonlardan biri ise Gürcistan’ın en yüksek yerleşim alanı olan Bochona Köyü olabilir. Deniz seviyesinden yaklaşık 2.350 metre yükseklikte konumlanan bu minik köy, Kafkas Dağları’nın nefes kesici manzaraları ve lokal yemekleriyle mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Üstelik sahip olduğu doğal alan zenginliği sayesinde dilediğiniz yerde kamp yapmanız ve konaklamanız için de gayet müsait. 

Gürcistan ziyaretinde konaklayabileceğiniz kamp alanları elbette bunlarla sınırlı değil. Her zaman yola çıktıktan sonra kendinize çok daha uygun alanları gezerek bulmanız mümkün. Ancak bu macera dolu seyahatte yolda kalma problemleriyle veya rahatsız konaklama riskleriyle karşılaşmak istemiyorsanız, işi önceden sağlama almak ve hayalinizdeki transporter dönüşümünü yaptırmak için buradan Demonte Karavan modellerini inceleyebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir