Hırvatistan Karavan Park ve Kamp Alanları

Hırvatistan; Akdeniz iklimi, kültürü ve doğası için tercih edilebilecek en iyi karavan rotalardan biri. Sahil boyunca uzanan temiz koyları ve el değmemiş doğası ile unutulmaz manzaralarda konaklama imkanı sunan Hırvatistan, aynı zamanda kendine ait zengin bir kültüre de sahip. Dolayısıyla ülkede manzaranın, denizin ve doğanın keyfini çıkarmanın yanı sıra keşfedilmeyi bekleyen oldukça özel yeme-içme kültürü de mevcut. Her köşesinde farklı bir ihtişam barındıran Hırvatistan’ı çok daha geniş bir açıdan deneyimlemek, dinamik ve heyecanlı bir tatil geçirmek istiyorsanız, bölgedeki en iyi karavan rotalarına ve park alanlarına da hakim olmanız gerekir. İşte, Hırvatistan yaz planlarınıza dahil etmeniz gereken en iyi karavan park ve kamp alanları!

  1. KrK Adası

Hırvatistan’daki en büyük adalardan olan KrK adası, Kvarner Körfezi’nde yer alan sevimli bir tatil beldesi. Akdeniz ruhunu yaşatan sahil kasabası görünüşüyle her yıl sayısız turist tarafından ziyaret edilen ada, hem doğal güzellikleri hem de tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ön planda. Ayrıca altın kumlu plajları ve çakıl taşı koyları ile bilinen bölge, yaz tatili konaklamasına uygun pek çok karavan park ve kamp alanına da sahip. Örneğin; şehir merkezine yakın konumdaki Camping Jazavac, bölgede ziyaret edilebilecek en güzel karavan kamp alanlarından biri. Aracınızı denize sıfır konumda bulunan kamp alanına park ederek çevredeki bar, restoran ve su sporları gibi çeşitli olanaklardan faydalanabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. İstirya

Hırvatistan’daki bir diğer popüler tatil lokasyonu olan İstirya, ülkenin batı tarafında konumlanıyor. Doğal güzellikleri ve görkemli tarihi şehirlerinin yanı sıra; oldukça zengin bir yeme-içme kültürüne sahip olan bölge, eski bir balıkçı kasabası olduğu için yaz tatillerinde gidilebilecek en keyifli noktalar arasında. Bu sevimli beldede karavanınızı güzel bir koya çekerek, kalabalıktan uzak huzur dolu bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Dilerseniz; bölgenin en büyük ve en lüks kamp alanı olan Lanterna Premium Camping Resort’u ziyaret ederek aileniz ve çocuklarınız için etkinlik dolu birkaç gün planlayabilirsiniz.

  1. Cres Adası

Kvarner Körfezi’nde konumlanan ziyaret edilebilecek bir diğer ünlü ada da turkuaz renkli denizi ile adından söz ettiren Cres Adası. İçinde sayısız tarihi köy bulunan bu ada hem yaz tatilini geçirebileceğiniz en güzel yerlerden biri hem de fazlasıyla sakin atmosferiyle ünlü. Dolayısıyla adada karavan konaklamasına uygun muhteşem manzaralar sunan sayısız nokta bulmanız mümkün. Ancak eğer isterseniz, hiking ve trekking rotaları üzerinde bulunan Campsite Bijar’da konaklamayı da tercih edebilirsiniz. Küçük ama yeterli bir konaklama olan Camping Bijar, doğanın içindeyken konforlu olanaklara sahip olmak için değerlendirebileceğiniz bir seçenek. 

  1. Brac Adası

Hırvatistan’ın en ünlü plajlarından birkaçını barındıran Brac Adası, Adriyatik Denizi’nin muhteşem manzaralarına sahip olan bir pop noktası. Restoran, bar, dinamik kent merkezi gibi gelişmiş olanakların yanı sıra; ağaçlar arasında, dingin ve sakin karavan konaklamalarıyla ünlü olan ada, yaz tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel bölgelerden. Özellikle kendi içinde market, restoran, plaj bar gibi olanaklar bulunduran denize sıfır konumlu Kamp Sutivan, değerlendirebileceğiniz bir seçenek olabilir.

  1. Donja Brela

Huzurlu doğası ile tam bir rahatlama bölgesi olan Donja Brela, Makarska’dan sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor. 2,000’den biraz az nüfusuyla dingin bir tatil için gereken her şeyi sunan bölge, mavi bayraklı denizi ve çakıl taşlı plajı ile fazlasıyla ünlü. Bu sevimli beldede liman kısmında rahatlayarak yeme-içme imkanlarından faydalanabilir veya yakın çevredeki Brac, Hvar gibi sahillere günübirlik geziler planlayabilirsiniz. Bölgede denize sıfır konumu ve kumsalıyla dikkat çeken Kamp Soline, tercih edebileceğiniz en popüler kamp alanlarından biri.

Karavan yolculuklarını eşsiz yapan başlıca özellik, spontane ve özgür bir ruhu yansıtmasıdır. Yani, çıktığınız Hırvatistan gezisinde her zaman kendinizi yola bırakarak en ilgi çekici mekanlarda konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Ancak bunu yaparken karavanınızın yola hazır olduğundan ve gereksinimlerinize yeterli geldiğinden emin olmalısınız. Dolayısıyla rutin bakım işlemleri veya kişiselleştirilmiş modern çözümler hakkında bilgi almak isterseniz, buradan Demonte Karavan yetkilerine ulaşarak yol hazırlıklarına hemen başlayabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir