Karadeniz Bölgesi Karavan ve Park Alanları

Yeşilin sonsuz tonunu barındıran Karadeniz, mutlaka görülmesi gereken doğa harikası bir bölge. Bu nedenle kampçılar ve doğa severler için benzersiz bir cennet. Doğusundan batısına her karışı ayrı güzellikte olan Karadeniz, girintili çıkıntılı yolları ve uçsuz bucaksız yaylaları ile karavan tatillerinin de vazgeçilmez rotalarından. Oksijenin bol, huzurun sonsuz olduğu bu muhteşem rotada karavanla yolculuk planınız için harika bir öneri listesi hazırladık. Üstelik yol üzerinde sizi sadece eşsiz doğal güzellikler değil harika yerel lezzetler de bekliyor olacak!

  1. Borçka – Artvin

Artvin ve Hopa arasında yer alan Borçka Karagöl Milli Parkı, Karadeniz gezi rotanızda mutlaka bulunması gereken muhteşem bir lokasyon. Yolları biraz sıkıntılı olsa da güvenli bir karavan seçimi ile rahatlıkla ulaşacağınız Borçka, Türkiye’deki en güzel milli parklardan birine ev sahipliği yapıyor. Ormanların arasından ışıl ışıl parlayan gölü ve görkemli tepeleri ile muhteşem manzaralar sunan Karagöl’de ücretli tesislerde park etmeniz veya kendi konaklama alanınızı seçmeniz mümkün.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Kaçkar Dağları Milli Parkı – Rize

İş ve şehir stresini geride bırakarak rahatlamak istiyorsanız, Karadeniz’de uğramanız gereken karavan kamp alanlarından bir diğeri de Rize’deki Kaçkar Dağları Milli Parkı. Rize; Ayder Yaylası, Pokut Yaylası, Tunca Vadisi ve Handüzü Yaylası gibi büyüleyici güzellikteki pek çok kamp alanına ev sahipliği yapsa da Kaçkar Dağları başlıca görmeniz gereken yerler arasında ilk sırada. Bütün günü doğanın anlık değişimlerini takip ederek sıkılmadan geçireceğiniz bu park; şelale, piknik alanı, mescit, dere, gezi parkuru, etkinlik alanı, tarihi yapılar ve çay bahçesi gibi olanak sınırı bulunmayan gelişmiş bir bölge. Dolayısıyla Kaçkar ziyaretinizde çeşitli turlara katılabilir veya tamamen kendi gezi rotanızı hazırlayabilirsiniz. 

  1. Yedigöller – Bolu

Bolu’ya bağlı Yedigöller, içinde her biri birbirinden muhteşem olan 7 farklı göle sahip, koruma altındaki bir milli park. Çok sayıda bitki türünün ve yemyeşil ormanların arasında kalan göller, yer altı sularıyla birbirine bağlanıyor ve ortaya eşsiz manzaralar çıkarıyor. Uçsuz bucaksız parkın içinde çok sayıda yeme-içme ve kamp alanı ile gezi rotaları bulunuyor. Fakat her mevsim ayrı güzellikte olan Yedigöller’de kendiniz için ücra bir köşe belirleyip doğanın dinginliğinde kaybolmayı da tercih edebilirsiniz.

  1. Perşembe Yaylası – Ordu

Doğayla iç içe, sessiz sakin bir tatil anlayışınız varsa Ordu’daki Perşembe Yaylası sizin için en iyi seçenek olabilir. Mis gibi havası ve el değmemiş doğası ile kamp sever pek çok kişiyi bir araya getiren Perşembe Yaylası, özellikle temmuz ayında ziyaret edilebilir. Bu dönemde düzenlenen yayla şenlikleri sırasında hem bölge yemek kültürünü tanıyabilir hem de yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Üstelik bu sırada yamaç paraşütü gibi sportif faaliyetlere denk gelerek harika manzaralarla karşılaşmanız da çok olası.

  1. Uzungöl – Trabzon

Özellikle Karadeniz mutfağıyla ilgileniyorsanız, Türkiye’nin en popüler tatil lokasyonlarından olan Uzungöl’ü es geçmemelisiniz. Ünü dünyaya yayılan Uzungöl, her yıl yerli yabancı sayısız turist tarafından ziyaret ediliyor ancak buna rağmen bölgede karavanınız için özel bir köşe bulabilirsiniz. Merkez eskisine göre bir hayli kalabalık olsa da her zaman çevredeki yüksek rakımlı alanlara gitmeyi tercih edebilir ve dağ çiçeklerinin kokusunu hissedebilirsiniz. Özellikle 3 mahalleden oluşan ve “Huzuru yükseklerde arayanlara” sloganıyla tanınan Haldizen Yaylası, Uzungöl gezinizde uğramanız gereken henüz bozulmamış lokasyonlardan bir tanesi.

Karadeniz’in eşsiz doğasını keşfetmenin en keyifli yolu kendi evinizi yanınızda taşıyarak dilediğiniz yerde konaklamaktır. Demonte Karavan’ın kişiye özel çözümlerinden faydalanarak karavanınızı kendi zevkinize göre dizayn edebilir ve yolculukları konforlu ortamlara dönüştürebilirsiniz. Uçsuz bucaksız serüveninize başlamadan önce size özel teklifleri incelemek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir