Karavan Hayatı ile İlgili Filmler

Karavan yolculuğu, mevsim fark etmeksizin ailenizle veya sevdiklerinizle keyifli şekilde vakit geçirmek için en ideal seçenektir. Yerleşik hayattan sıkılanlara hitap eden karavan seyahatlerini özel yapan ise doğada özgürce dolaşırken yaşam alanının kişisel beğenilere göre düzenlenmesi ve konfor alanının asla kaybedilmemesidir. Gelin bu maceracı ruhun derinliklerine daha fazla inmek için ister yolda ister evde izlenebilecek karavan temalı film serisine birlikte bakalım!

  1. Schmidt Ailesi (2002) – IMDB 7.2

Ailesi ve işiyle ilgilenen Schmidt, emekli olduktan sonra karısını kaybeder ve hayatı tepetaklak olur. Bu sırada kızı da kendine uygun olmayan birini bularak evlilik planları yapmaya başlar. Bütün bunların ortasında hayatına anlam katmak isteyen ve Jack Nicholson tarafından canlandırılan orta yaşlı kahramanımız ise boş bir arazide, uçan daire tarafından açılan boşlukta durarak hayatını değerlendirir. Bunun sonucunda yaşadıklarını tekrar gözden geçirmek ve kızını engellemek için karavanına atlayarak maceracı bir serüvene çıkar.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Garip Turistler (2012) – IMDB 6.5

Genç çiftimiz Chris ve Tina, İngiliz adalarını gezmek için bir karavan seyahati planlar. Chris, hayatını korunaklı geçiren Tina için müzelerden ve viyadüklerden oluşan bir rota çıkarır ancak çok geçmeden bu hayal Tina’nın her şeye burnunu sokan annesi, çevreyi kirleten insanlar ve gürültücü gençler tarafından suya düşer. İşin sonunda Chris, en başta hiç gitmek istemediği yerlere sürüklenmiş ve asıl rotasından çıkmış olur.

  1. Hayatın İçinden (2003) – IMDB 7.7

Hayattaki tek arkadaşını kaybettikten sonra yalnız kalmak için eski bir tren deposuna yerleşen Finbar McBride isimli karakterimiz, özellikle yaşadığı cücelik nedeniyle sorunları olan bir adamdır. Ancak kader onun için ağlarını örmekte gecikmez çünkü taşındığı yerde ondan başka yaşayanlar da vardır. Çok geçmeden, evliliğini tüketen kırklı yaşlarındaki Olivia ve otuzlu yaşlarındaki aşçı Joe ile sıra dışı bir arkadaşlık serüvenine başlar. Bambaşka hayatlardan gelen bu 3 ayrı karakterin yolu, yalnızlık kavramının etrafında ve eski bir tren garında kesişir.

  1. Bu Nasıl Aile? (2013) – IMDB 7.0

David Burke, başkasının işine karışmayan bir uyuşturucu satıcısıdır ve sıradan bir hayat yaşar. Ancak talihsiz bir gasp yaşayarak elindeki bütün malları kaybettikten sonra uyuşturucu satıcısı Brad’e borçlanır ve hayatı tepetaklak olur. Brad ona hatasını telafi etmesi için bir şans verir ve Meksika sınırından yüklü miktar uyuşturucu geçirmesini ister. Ancak David’in bunu dikkat çekmeden yapabilmesi için yanına anne rolünü üstlenen striptizci Rose’u ve ailenin çocukları numarasını yapacak Kenny ile Casey’i alması gerekir. Karavan içinde geçen bu çılgın macera ise karakterlerimizi bir dizi iç çatışmaya ve komik anlar yaşamaya iter.

  1. Hokkabaz (2006) – IMDB 7.4

Cem Yılmaz’ın Avrupa sinemasındaki örneklerinden ilham alan komik dramatik filmi Hokkabaz, küçüklüğünden beri sihir yapmaya ilgi duyan İskender’e odaklanır. İskender, hayatta dikiş tutturamamış biridir ve sihirbaz olduğunu iddia eder. Yakın arkadaşı dışında kimse bu iddiaya inanmadığından herkes onu hokkabaz olarak adlandırır. Babası Sait bile İskender’den utanır ve onun yanında görünmek istemez ancak mecburiyetten ötürü ikili İstanbul’dan kaçarak birlikte turneye çıkmak zorunda kalır. Turne boyunca gezip farklı olaylara tanıklık eden baba ve oğul, inişli çıkışlı bir ilişki yaşayarak zaman zaman yakınlaşır ancak beklenmeyen ilginç olaylar işlerin karışmasına neden olur.

Karavan keyfine keyif katmak için akıllı sinema sistemleri ve diğer eğlence çözümlerine sahip olmak istiyorsanız, merak ettiğiniz her şeyi buraya tıklayarak Demonte Karavan uzmanlarımıza danışabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir