Karavan için En İyi Aksesuarlar: Hayatınızı Kolaylaştıracak Öneriler

Karavan hayatı ufacık bir alanda en fonksiyonel ortamı kurmayı gerektirir. Bu sebeple yanınıza aldığınız her parçanın ince bir elemeden geçirilerek seçilmesi ve birçok açıdan kullanım avantajı sunması önemlidir. Tek başına birden fazla işleve sahip olan, çok yönlü ve alandan kazandıran aksesuarlar genel olarak hayat kurtarıcıdır. Ancak aynı zamanda kullanım esnasında ekstra konfor sağlaması da atlamamanız gereken bir husustur. İşte karavanda optimum kullanım sunarak konforunuzu artıracak detaylar!

  1. Portatif Ocak

Karavan hayatının getirdiği en büyük keyiflerden biri açık havada mangal partisi vermek ve doğanın tadını sonuna kadar çıkarmaktır. Ancak portatif bir ocağınız yoksa bunu yapmanız ne yazık ki mümkün olmaz. Her ne kadar modern karavanlardaki mutfak ekipmanları gelişmiş ve kullanışlı olsa da canınızın istediği her yerde yemek yapmanın keyfi bir başkadır. Buna izin veren portatif ocaklar ise hem yer kaplamadan depolanır hem de favori tariflerinizi rahat rahat hazırlamanızı sağlar.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. El Süpürgesi

Karavanlar sürekli iç-dış mekan bağlantısı sebebiyle hızlı kirlenirler. Özellikle çocukların da olduğu bir seyahatte gerekli önlemi almazsanız işler kısa sürede çığrından çıkabilir. Tatildeyken sürekli temizlik yapmak ise kimsenin istediği bir durum değildir. Bunun yerine güçlü çekiş özelliğine sahip olan ve minik boyutları sayesinde kolayca depolanan bir el süpürgesi kullanmak en ideal çözümdür. Gereksiz kırıntıları ve pislikleri ortadan kaldırarak yaşam alanınızı daha sağlıklı hale getirir. 

  1. Elektrik Makarası

Karavanla geziye çıktığınızda içeride geçirilen süre genellikle çok kısıtlıdır, günün büyük bir kısmının dışarıda geçtiği durumlarda ise güç kaynağına yakın olmak fazlasıyla önemlidir. Telefon gibi cihazları şarj etmek için portatif ürünler tercih ediyor olsanız bile dışarıdaki konforu artırmak ve projeksiyon, elektrikli soğutucu, aydınlatma gibi daha fazla enerji gerektiren ekipmanlarınız için uzatmalı elektrik makaralarını deneyebilirsiniz.

  1. Geniş Açı Aynası

Karavan kullanmak oldukça rahat ve konforludur, özellikle modern karavanlar hem sürüş keyfi hem de güvenliği açısından son derece gelişmiştir. Ancak iş park etmeye geldiğinde kimi zaman daha geniş bir görüş açısına sahip olmanız gerekebilir. Bunun için dikiz aynalara takılan ve özel açısı sayesindeki arkadaki alanı daha net şekilde görmenizi sağlayan aynalardan faydalanabilirsiniz. Özellikle bir karavan parkına seyahat ettiğinizde ve etrafta sizden başka karavanların bulunması halinde bu minik aksesuarlardan maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

  1. Askı/Kapı Kilidi

Karavan yaşamında göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer şey ise güvenliktir. Özellikle çekme karavanların ve römorkların yerinden çıkarak çalınmasını önleyen askı kilidi, çelikten yapılmış gövdesi sayesinde güçlü bir kilit mekanizması sunar. Böylece kolay takılıp çıkarılır ve hırsızlık vakalarını önler. Camper tipi karavanlardaki özel kapı kilit sistemleri de yaşam alanı güvenliğini artıran unsurlardandır. Bütün pencere ve kapı gibi açıklıklarla uyumlu çalışan bu tür güçlü güvenlik ve alarm sistemleri, özellikle doğada serbest kamp yaparken geceyi rahat geçirmeniz açısından önemlidir.

  1. Destek Ayağı

Karavanı park ettiğiniz zemin her zaman düzgün ve sabit olmaz, aksine doğada kalmaktan hoşlanıyorsanız genellikle eğimli ve düzensiz bir zeminde durmak zorunda kalırsınız. Bu durumda karavanın kaymasını önlemek ve iç mekandaki sarsıntıları ortadan kaldırmak için araç tekerlerine takılan destek ayaklarını kullanabilirsiniz. Bu tür ayaklar genellikle kendi entegre ped ve kriko sistemleri ile birlikte gelerek çimen, taş, toprak gibi farklı zeminlerde her zaman düz ve dengede kalmanızı sağlarlar. Günlük hayatta yer kaplama açısından fark edilmeyecek kadar ufak olmaları ise bir diğer önemli avantajdır.

Her karavanda konforu artırmanın çok daha farklı ve benzersiz yolları olabilir. Yatak olan koltuklardan dış duşa, temiz/kirli su tankından tavan tentesine ve sineklikten güneş paneline kadar ihtiyacınız olan diğer özel aksesuarlar hakkında bilgi almak isterseniz, buradan Demonte Karavan servisine ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir