Kosova Karavan Park ve Kamp Alanları

Kosova; Güneydoğu Avrupa’da yer alan, denize kıyısı olmayan küçük bir ülke. Fakat yüz ölçümünün aksine tarihi, kültürel ve doğal güzellikler bakımından fazlasıyla zengin. Ayrıca kuzeyde ve doğuda Sırbistan, batıda Karadağ, güneyde Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile komşu olması sebebiyle de her türlü Balkan turunun kesiştiği bir noktada. Kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve manastırları ile turistik geziler için cazibe merkezi olan Kosova, sizin de bir sonraki Balkan rotanızda yer alabilir. Fakat hayalinizdeki keyifli tura çıkmadan önce bu sevimli ülkenin en ilgi çekici kamp alanlarına göz atmak isteyebilirsiniz.

  1. Rugova Vadisi

Kosova’nın batısında, Karadağ sınırında yer alan Rugova Vadisi, doğa aşığı kampçılar için en ideal alanlardan biridir. Hayranlık uyandıran dağ manzaralarının ortasında kalan vadi, içindeki sayısız yürüyüş rotası ve doğal güzellikleri ile yıl boyu yoğun olarak ziyaret edilir. Ortasından geçen Rugova Nehri’nin temiz suları buradaki kamp deneyimini iyileştiren en önemli detaydır ve balık tutma, yüzme, kanoya binme gibi birçok etkinliğe imkan tanır. Bu dinlendirici vadide huzurlu vakit geçirirken sadece nehir kenarında dinlenmeyi ve etrafınızdaki güzelliklerin tadını çıkarmayı da tercih edebilirsiniz. Ayrıca çevredeki şelalelere, ilginç kayalıklara ve panoramik manzaralı seyir alanlarına kısa süreli yürüyüşler düzenleyerek kaşif ruhunuzu canlandırabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Leqinat Lake

Leqinat veya Licenat Gölü olarak bilinen ufak dağ gölü, Rugova Vadisi’ne yaklaşık 35 dakikalık mesafede bulunur. Dağlarla çevrili bir başka dinlendirici bölge olan bu alan da göl kenarında kamp yapmak, ateş yapmak ve kendinizi doğaya bırakmak için harika bir alternatiftir. Sayısız kuş türüne ve yemyeşil ormanlık alanlara ev sahipliği yapan göl kenarında, günü keyifli geçireceğiniz birçok yürüyüş ve trekking rotası bulunur. Kosova doğasını yakından tanımak ve Rugova Kanyonu’nun başladığı bölgeyi keşfetmek için bu sevimli ve huzurlu göl kıyısında ufak bir mola verebilirsiniz.

  1. Badovc Gölü

Priştine kentine su sağlamak amacıyla yapay olarak oluşturulan Badovc Gölü, yayıldığı geniş alanda harika bir doğaya ve dinlendirici manzaralara ev sahipliği yapar. Sakin yapısıyla kent kalabalığından kaçmak için muhteşem bir alternatif olan göl, inişli çıkışlı tepeler ve sık ormanlar ile çevrili durumdadır. Aynı zamanda başkente yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunur. Bu da onu, özellikle merkezi olanaklardan faydalanırken cıvıl cıvıl kuş seslerine uyanmak ve huzurlu bir atmosferde vakit geçirmek isteyenler için mükemmel bir kamp alanı haline getirir.

  1. Şar (Sharr) Dağları

Kosova’nın güneyinde, Kuzey Makedonya sınırında boylu boyunca uzanan Şar Dağları, macera dolu bir tatil arayışındaysanız ve pitoresk manzaralardan hoşlanıyorsanız sizin için en iyi kamp alanı olabilir. Bu engebeli dağ silsilesi araç parkına elverişli sayısız tenha noktaya sahiptir. Alpin çayırları, heyecanlı yürüyüş rotaları ve nefes kesici zirve noktalarıyla sayısız gizli cevheri keşfetme şansı sunan Şar Dağları, içindeki vahşi yaşam ile de bilinir. Bu nedenle özellikle doğa fotoğrafçıları ve macera tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilir.

  1. Livoq Gölü

Kosova’nın doğusundaki ufak bir yapay göl olan Livoq Gölü, bir kısmı Sırbistan’da yer alan etkileyici Gollak Dağları’na komşu bir göldür ve ülkenin doğusundaki en büyük ikinci göl olarak bilinir. Etrafındaki yemyeşil doğa ve sayısız güzellik ile huzurlu bir atmosfere sahip olan göl çevresi, aracınızı park edeceğiniz birçok sote alan sunar. Suya yakın konumlanırken doğanın dinlendirici sesine uyanmak ve kuş sesleriyle çevrelenmek isterseniz bu büyüleyici göl çevresine bir gezi planlayabilirsiniz. Üstelik burada konakladığınız sırada gölde kano yapmak, balık tutma veya etraftaki ilgi çekici yürüyüş rotalarını keşfetme şansına da sahip olursunuz.

Karavanınızla Kosova’nın muhteşem doğasını keşfederken dilediğiniz alanda konaklama ayrıcalığına sahipsiniz. Fakat kamp deneyimini mükemmelleştirmek için evden uzaktaki evinizde bazı verimli dönüşümlere ve teknik güçlendirmelere ihtiyacınız olabilir. Her türlü geziye güvenli ve konforlu şekilde hazırlandığınızdan emin olmak için her zaman buraya tıklayarak, Demonte Karavan yetkililerine danışabileceğinizi unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir