Makedonya Karavan Park ve Kamp Alanları

Balkan Yarımadası’ndaki küçük ülkelerden olan Makedonya veya resmi adıyla Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, doğal güzellikleri ve kültürel mirasıyla ünlü. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Ohrid kentinden Türk, Sırp, Arnavut gibi sayısız etnik grubu bir araya getiren geleneksel yapısına kadar ülkede görülecek sayısız atraksiyon mevcut. Bu da bir sonraki karavan rotanızın yönünü Makedonya’ya çevirmenizi sağlamış olabilir. Ancak her ne kadar Osmanlı’dan kalma güzellikleri ve dokunulmamış doğası ile dikkat çekiyor olsa da, ideal bir gezi planından önce Makedonya’da kalınacak en iyi kamp alanlarını incelemekte fayda var!

  1. Camping Rino, Kalishta

Camping Rino, Makedonya’nın güneybatısındaki Kalishta yer alan, Ohrid Gölü kıyısındaki konumu ile dikkat çeken huzurlu bir kamp alanı. Çadırlı konaklama ve karavan parkına elverişli olan alan, temiz ve bakımlı tuvaletleri, yerel içecek ve yiyecek servisi yapılan restoranı ile ziyaretçilerine ev rahatlığı sunuyor. Göl kenarı konumu ise yüzmeye ek olarak yelkencilik, kano, balıkçılık ve motorbot gibi çeşitli aktivitelere katılma imkanı tanıyor. Aynı zamanda küçük bir kasaba içinde yer alması sebebiyle lokal mimariyi keşfetmek ve doğa gezintileri yapmak için de ideal olan bu kamp alanını, rahat ve sessiz bir tatil arayışındaysanız rotanıza ekleyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Camping Scout, Struga

Camping Scout, Struga kentine 500 metrelik mesafesi ve göl yanı konumu ile merkezi ve doğal imkanları bir araya getiren samimi bir kamp alanı. İçindeki zeminden yükseltilmiş bungalovlar ve donanımlı restoran, bar, duş, şarj alanları buradaki konaklama deneyimini iyileştiren özellikler arasında. Aynı zamanda karavanlı konaklamaya elverişli olan bu yeşillikler içindeki kamp alanını, hem popüler turistik atraksiyonlara yakın olmak hem de farklı yerel zenginlikler keşfetmek için tercih edebilirsiniz.

  1. Camperstop KJ Divono, Ohrid

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Ohrid’de yer alan Camperstop KJ Divono, göl kıyısında yer alan geniş ve gölgeli peyzajı ile ziyaretçilerine maksimum konfor sunuyor. Tarihi kente bisikletle veya yaya olarak ulaşımın kolay olması, ziyaretçiler için hem kültürel zenginliklere yakınlık hem de doğal güzellikler içinde konaklama anlamına geliyor. İçindeki donanımlı  restoranı ise yerel Makedon yemeklerine ek olarak Sırp, Türk, Yunan mutfaklarına da yer veriyor. Burada konaklarken göl kenarındaki balıkçı köylerini gezebilir, günün büyük kısmını rahatlayarak geçirebilir veya alana dahil olan plajdaki farklı su sporlarını deneyebilirsiniz.

  1. Autocamp Partizan, Star Dojran

İçindeki minik ahşap kulübeleri, ağaçlarla gölgelenmiş karavan park alanları ve yeşil peyzajı ile bütün günü rahat ve huzurlu geçirmek için tercih edilebilecek bir diğer seçenek de Star Dojran’da bulunan Autocamp Partizan. Harika gün batım manzaraları ile ünlü olan bu sevimli kamp alanı, göl kenarında yerel akşam yemeklerinin ve içeceklerinin tadına bakmak için de elverişli bir ortama sahip. Ayrıca hem çocuklu ailelerin hem de hayvan sahiplerinin kullanımına uygun. Bu nedenle birkaç günlük doğa kaçamaklarında değerlendirebileceğiniz samimi bir alternatif.

  1. Camping Bellevue, Skopje

Makedonya başkenti Üsküp’e yakın olmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği Camping Bellevue, oldukça rahat karavan ve kamp konaklama imkanı sunan bir seçenek. Buranın en büyük cazibesi ise ortak kullanım alanlarındaki ultra hijyen koşulları ve canlı başkente yakın konum. Ancak bu yakınlığın aksine oldukça sessiz ve sakin bir bölgede yer alıyor ve bu sayede kent kalabalığından uzaklaşarak dinlenme imkanı sunuyor. Düzenli peyzaj ile ayrılan yolları ve bakımlı alanı ise deneyimi iyileştiriyor.

Katmanlı kent dokusu, tarihi ve doğal cazibeleri ile öne çıkan Makedonya’da kalınacak yerler elbette yukarıdakilerle sınırlı değil. Eşsiz deneyimler yaşamak ve benzersiz maceralara atılmak için her zaman kendi özgür rotanızı izleyebilir ve size uygun olduğunu düşündüğünüz alanlarda konaklayabilirsiniz. Fakat öncesinde yapmanız gereken en önemli şey karavanınızın ve içindeki ekipmanların yola uygunluğunu kontrol etmektir. 

Buradan, modern karavan çözümleri ile seyahati lüks ve konforlu hale getiren Demonte Karavan yetkililerine ulaşarak Makedonya seyahatine nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir