Romanya Karavan Park ve Kamp Alanları

Balkanlar’ın popüler gezi rotalarından olan Romanya; gerek doğal güzellikleri gerek kültürel zenginlikleri ile öne çıkar. Orta, Doğu ve Güneydoğu Avrupa’nın kesişim noktasında bulunan konumu ile tarih boyunca farklı uygarlıkların egemenliği altına giren ülke, büyüleyici mimari eserleri ve özgün yeme-içme kültürü ile ziyaretçilerine keşfedilecek birbirinden farklı olanaklar sunar. Yüz ölçümü bakımından Avrupa’nın en büyük ülkelerinden olması ise Romanya’yı, özellikle doğa tutkunları ve maceraperestler için mükemmel bir karavan bölgesi haline getirir. Bu yazımızda hayalinizdeki Romanya gezisine çıkmadan önce mutlaka incelemeniz gereken en gözde karavan park ve kamp alanlarını inceledik.

  1. Camping Robinson Country, Oradea

Macaristan sınırından 20 dakikalık mesafede yer alan Camping Robinson, ağaçlarla çevrili geniş ve sakin bir alana yayılan kamp alanı. Çadır, kabin ve kulübe kiralama hizmeti sunan alan karavanlara ayrılan özel bir park alanına da sahip. Tarihi ve kültürel zenginliklerle dolu bir bölgede konumlanan kamp alanı hem içerisindeki yüzme havuzu, dinlenme alanları ve restoranı ile hem de etrafındaki cazibe merkezleri ile konuklarına farklı atraksiyonlar sunuyor.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın
  1. Camping Route Roemenië, Miniş

Küçük ve sakin bir belde olan Miniş’te yer alan bu kamp alanı, Romanya’nın plaj, dağ, göl gibi farklı doğal güzelliklerini keşfetmek ve şehir kalabalığından uzaklaşarak dinlenmek için harika imkanlara sahip. Konumu sebebiyle pek çok küçük beldeyi, seyir noktasını ve tarihi zenginliği gezme olanağı tanıyan alan; hem el değmemiş bir doğanın ortasında konumlanması hem de güneşlenme, barbekü, yerel restoran gibi avantajlar sağlaması sebebiyle kamp ve doğaseverlerin favori işletmeleri arasında.

  1. Mustang Camping, Campu Cetatii

Transilvanya’nın kalbinde yer alan Mustang Camping, 10.000 metrekarelik geniş bir alana yayılan konforlu ve modern bir kamp alanı. Dağlık bölgeyle çevrili olan alan, sahip olduğu harika manzaralar nedeniyle şehrin gürültüsünden ve günlük karmaşadan uzaklaşmak için oldukça ideal. Etrafındaki rekreasyon alanları günübirlik turlar ve atlı geziler için mükemmel fırsatlar sunarken, yakındaki gölde balık tutma ve günü batırma gibi keyifli imkanlar mevcut. Çadır, kulübe ve karavan parkına müsait olan bölge tam donanımlı mutfak, banyo ve çamaşır odaları ile uzun veya kısa süreli tatillerde konforu maksimuma çıkarmak için tasarlanmış.

  1. Camping Selisteanca, Salişte

Temiz ve hijyenik duşları, rahat ve konforlu park alanları ile ziyaretçilerine yeterli imkanlar sunan Campin Selisteanca, küçük ve samimi bir işletme. Saliste kentine 500 metre mesafede yer aldığından merkez olanaklardan faydalanma imkanı sunmakla birlikte, sakin bir alanda dinlenme olanağı tanımasıyla da ön planda. Küçük olmasına rağmen masa tenisi, oyun odaları ve çocuk parkı gibi samimi aile atmosferi yaratmaya uygun imkanlara sahip. Bu nedenle hem kalabalıktan uzaklaşarak dinlenmek hem de etraftaki doğal güzellikleri keşfetmek için oldukça ideal.

  1. Camping Noroc, Maramureş

Camping Noroc, Romanya’nın kuzeyi ile Batı Ukrayna arasında kalan tarihi, kültürel ve coğrafi zenginlikleri ile ünlü Maramureş’te konumlanan sessiz, sakin bir kamp alanı. Maramureş’in merkezi Baia Mare’ye 15 dakikalık uzaklıkta kalan alanda kamp ateşi ile etrafındaki oturma birimleri ziyaretçilerin sosyalleşmesi için ayrılmış durumda. Alana yayılan hamaklar, ping pong masaları ve çocuklara özel yüzme havuzu ise konforu artıran diğer faktörler arasında. Ayrıca Lapus Nehri’ne yakın konum sayesinde bölgede kano gezilerine katılarak keyifli bir gün geçirmek de mümkün.

Romanya’yı karavanla keşfetmek benzersiz bir deneyim sunabilir. Ancak seyahatinizi maksimum güvenlik ve konfor ile planlamak için yola çıkmadan önce karavanınızda birkaç hazırlık yapmanız ve işin uzmanlarından tavsiye almanız gerekebilir. Eğer siz de karavan yolculuklarını daha konforlu ve rahat hale getirmek isterseniz, buradan Demonte Karavan yetkililerine ulaşabilir ve hayat kurtarıcı karavan çözümleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir