Volkswagen California Araçların Tarihi

Volkswagen California, klasik transporter araçların karavana dönüşümü ile son dönemde popülerlik kazanan modellerden. Kendi içinde farklı türleri olan ve daha özgür, rahat bir karavan yaşamına imkan tanıyan California; kampa özel modern çözümleri ile karavan deneyimini bir hayli geliştirmiş durumda. Güncel olarak uydu ve TV alıcısından dokunmatik ekrana ve kişiselleştirilmiş çok yönlü fonksiyonlara kadar evinizi yanınızda taşımanızı sağlayan California nereden nereye gelmiş gelin birlikte bakalım!

Volkswagen California Tarih

Yenilenen modeli ile karavan severlerin favorilerinden olan Volkswagen California, ilk kez 2003 yılında ticari araç kategorisinde üretilen bir model. Orta büyüklükteki transporter tipi bu araçlar, aynı zamanda Volkswagen yan kuruluşu olan VWCV tarafından tasarlanıp üretilen ilk karavan olma özelliği de taşır. Transporter tipinde özel bir seri üretme fikrinden yola çıkarak tasarlanan California, önceki benzer bir modele ithafen ortaya çıkmış ve marka sürekliliği sağlamak adına 2012 yılına kadar Westfalia California olarak adlandırılmıştı. Daha sonra ise bugünkü bilinen halini alarak VW California adıyla ün salmaya başladı.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken, bilgilerinizi bırakın ve birkaç dakika içerisinde özelleştirilmiş karavan tekfinizi sunalım.

Fiyat Teklifi Alın

O günden veri VWCV bünyesinde farklı California tipi araçlar üretildi. Kullanıcı ihtiyaçlarına göre özelleşen bu modeller sırasıyla; Crafter, Caddy, Grand California ve Caddy California isimleriyle piyasaya sürüldü. Genel tasarım itibariyle birbirine benzeyen California araçlarındaki çeşitliliğin nedeni ise farklılaşan kullanıcı ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermek ve kişisel konfor alanını maksimum verimle kullanabilmek idi. Dolayısıyla bugün hala farklı alt türlere ayrılan California transporter araçlarında, özelleştirilmiş ek fonksiyonlara sahip olarak hayalinizdeki karavan yaşamını sürmek oldukça kolaydır.

California Karavan Türleri

California ailesi zengin çeşitliliği ile karavan hayatını mümkün olan en iyi haline getirmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda üretilen farklı türler ise hem rahatına hem de özgürlüğüne düşkün olanlar için en iyi seçeneklere sahip olma avantajı sunuyor. Uzun yıllık tecrübenin modern ihtiyaçlarla birleştiği California karavan çözümleri ise 3 temel gruba ayrılıyor:

  1. California

California kategorisine adını veren ve ilk model olma özelliğini taşıyan VW California, 30 yıldır üretilen eskimeyen bir model. Transporter şasisi üzerine tasarlanan modelde 25 litrelik temiz su deposunun yanı sıra 42 litrelik kompresörlü soğutucu bulunan oldukça fonksiyonel bir mutfak da mevcut. Ayrıca bakım gerektirmeyen ikili akü ve dokunmatik ekranlı kontrol ünitesi ile karavan yaşamını fazlasıyla kolaylaştırıyor. Yenilenen modelde elektro hidrolik mekanizmalı yükseltilmiş bir tavan bulunduğundan, iç hacim önceki yıllara göre çok daha geniş. Araçtaki tam dönebilen koltuklar alan tasarrufu ile işlevsellik sağlıyor ve pakette karavan yaşamına elverişli kamp sandalyeleri, bank, masa, park ısıtıcısı gibi aksesuarlar da bulunuyor.

  1. Grand California

Geniş ailelerin ve daha fazla alana sahip olmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Grand California, 6,80 metrelik uzunluğu ile hayalinizdeki karavan olabilir. Ferah mutfağı, yatak odası ve duşu ile ev konforunu doğanın en ücra köşesine taşımanıza izin veren bu model genel olarak mini bir ev formatında. İçindeki uydu ve TV alıcısı ile rutinlerinizden vazgeçmeden rahat bir gezi planlamanızı sağlayan Grand California, üzerindeki tentesi ve katlanır masa sandalyesi ile tamamen gezip görmek isteyenler için tasarlanmış. Tatil sırasında bile kişisel konfor alanından uzaklaşmak istemezseniz, güçlü motoru ve geniş iç hacmi ile Grand California bütün ailenizin ihtiyaçlarını karşılayabilir.

  1. Caddy California

Caddy California, serinin en özgür ve portatif modeli denebilir. Minimal olmasına rağmen işlevsel tasarımı ile kamp yaşamını kolaylaştıran modelde, açık havada muhteşem yemekler pişirmeye uygun mini bir mutfak ile katlanır masa, sandalye ve yatak bulunuyor. Arkasındaki çadır özelliği ise ekstra çadır taşımak zorunda kalmadan rahat rahat uyumanızı ve gün içinde geniş bir hareket alanına sahip olmanızı sağlıyor. Ayarlanabilir LED aydınlatmaları, saklama çantaları ve özel iç aksesuarları ile Caddy California; doğada daha mobil olurken daha fazla konfor elde etmenize imkan tanıyor.

2018 yılından beri VW transporter tipi araçlarınızı modern karavanlara dönüştüren Demonte Karavan ile hayalinizdeki kamp yaşamına ve karavan detaylarına sahip olmanız çok kolay. Yenilenmiş, modern ve kişiselleştirilmiş çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, bize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir